imoon – פיתוח תוכנה

imoon-information-systems

פיתוח מערכות מידע

ניהול פרוייקט

יצא לכם לפתח בעבר מערכות מידע עם מתכנתים או חברות תוכנה? אם כן, אתם יודעים שהפיתוח יכול להסתעף ולוחות הזמנים יכולים להתארך. ניהול פרוייקט תוכנה כולל הרבה תקשורת מול אנשים שונים ואינטגרציות עם מערכות נוספות, וכל אלה רק מגבירים את רמת אי הוודאות.

לאורך שנים בנינו שיטות עבודה שמבטיחות ללקוחות שלנו פרוייקטים איתנים. אנחנו יודעים לנהל תהליכי עבודה יעילים בזמן ובתקציב. אנחנו מקפידים על אפיון יסודי ומדוקדק, והמטרה שלנו היא לפתח עבורכם מערכת שתעבוד לאורך עשרות שנים ללא בעיות. פיתחנו ללקוחותינו מערכות מידע שעובדות בצורה חלקה מעל ל-10 שנים ונשמח לעשות את זה גם עבורכם :).

אפיון

בשביל להבטיח את הצלחת הפרוייקט נבנה בתיאום איתכם מסמך אפיון יסודי שיכיל:
 • ישויות – מי יעבוד עם המערכת, באילו רמות ההרשאה
 • מסכים – מה כל אחד רואה, מהם הכפתורים שנמצאים על כל מסך
 • תהליכים – מה המערכת עושה מאחורי הקלעים
 • דוחות – מה המידע שאתם כמנהלי המערכת מעוניינים להפיק
 • התראות – האם ישנם אירועים חריגים שהמערכת צריכה להתריע עליהם
 • ממשק אדמין – מה מנהל המערכת יכול לעשות
 • לוג – אילו פעולות המערכת צריכה לתעד, מי אמור לצפות בהן
 • אפיון בסיסי נתונים (ERD)
 • Meta data – המידע הנוסף שהמערכת תאגור, זה המידע שיעזור לכם להתמודד עם בעיות עתידיות. לדוגמה מי המשתמש שביצע פעולה כלשהי? מתי קרתה הפעולה?

הבנה עסקית

כתיבה של מסמך אפיון טוב דורשת הרבה ניסיון ורקע טכנולוגי, אבל אלו לבדם לא מספיקים. אנחנו נצלול איתכם לשאלות העסקיות שמאחורי המערכת, נתחקר את הפעילות שלכם, נבין את הבעיות שהמערכת אמורה לפתור – הבעיות שבגללן אתם רוצים לפתח מערכת מידע חדשה. ככל שנכיר אותן טוב יותר, המערכת החדשה תעשה עבורכם עבודה טובה יותר.

לדעת לשאול שאלות

אנחנו לא לוקחים כמובן מאליו את מה שמספרים לנו בפגישות האפיון. אנחנו שואלים שאלות, בודקים כל דרישה מכיוונים שונים ובודקים אתכם את הנחיצות והעלות של כל פיצ’ר. אנחנו עוזרים לבחון אלטרנטיבות וחושבים על כל פרט ופרט בשביל להביא את המערכת הסופית לרמת התאמה מושלמת.

המלצה על כלים טכנולוגיים

בתהליך האפיון נגלה לפעמים פעולות מסוימות שניתן ליישם אותן באמצעות כלים קיימים ואיכותיים. כשאנו מזהים מצבים כאלה אנו מציעים לשלב כלים קיימים אלה בשביל לחסוך לכם זמן וכסף.

 

פיתוח ו QA

את המערכת נפתח כך שיהיה קל לנטר, לגבות ולשחזר. הדבר הכי חשוב הוא שיהיה לכם קל מאד להרחיב אותה בעתיד לפונקציונליות נוספת. רוב מערכות המידע ימשיכו להתפתח לאחר ההקמה הראשונית ולכן חשוב מאד לבנות את המערכת מראש כך שאפשר יהיה לרוץ קדימה עם פיתוחים עתידיים ללא עיכובים.

מערכת מידע איכותית היא מערכת ידידותית ונגישה. התפעול של המסכים צריך להיות קל וברור. רצוי שהכפתורים יהיו במיקומים קבועים, המערכת צריכה להיות בסטנדרטים גבוהים של UI/UX על מנת שמשתמשים יוכלו לנווט בה בצורה אינטואיטיבית. גם בשביל זה אנחנו פה ואנחנו נדאג שהמערכת שלכם תעשה את העבודה עבור המשתמשים שלכם.

אנו ניגשים לתהליך הפיתוח מתוך ראיה כוללת ורחבה של כל מרכיבי המערכת, והבנה של הקשרים ביניהם. אנו מוודאים לפני הפיתוח שצוות הפיתוח מבין את מהות המערכת לעומק. במהלך הפיתוח יצוצו לפעמים נתונים בלתי צפויים שידרשו חשיבה מחדש. אם עשינו הכנה טובה לקראת פיתוח המערכת, למפתחים יהיו יותר כלים לתת פתרונות מחוץ לקופסה והפיתוח יזרום בצורה חלקה. אנחנו לא נצמדים לנייר אלא יודעים לתת גם את ה “אקסטרה” שנחוץ בזמן הפיתוח בשביל שהפרוייקט יסתיים בצורה טובה.

לאחר סיום פיתוח המערכת אנו נבדוק אותה בעצמנו, אבל את רוב הבדיקות אנחנו לא שומרים לסוף הפרוייקט. אחת משיטות העבודה שלנו היא ביצוע בדיקות במהלך הפיתוח. במערכות מידע כל רכיב תלוי במספר רכיבים אחרים. אנחנו לא רוצים “אפקט דומינו” בסוף הפרוייקט ולכן אנחנו בודקים כל רכיב בנפרד עם סיום פיתוחו ולא מחכים לסוף הפרוייקט.

אנחנו אוהבים ניירות ועפרונות אבל אנחנו נעזרים בכלים טכנולוגיים מקצועיים במהלך הפיתוח. אנחנו מפתחים עם מערכת ניהול גרסאות (source control), בעיקר עם git. הקוד מגובה וניתן לשחזר אותו לכל נקודת זמן בעבר. אנחנו עובדים עם מערכות ניהול פרוייקטים, בעיקר עם Asana. צוות הפיתוח נמצא בישראל ואתם תעבדו מול מפתחים שמבינים אתכם ואת הראש שלכם.

למה לבחור ב imoon

 • אנחנו שואלים שאלות ולא מסתמכים על תשובות ומסמכים קיימים
 • אנחנו מדוייקים (וגם קצת עקשנים לפעמים)
 • אפיינו ופתחנו למעלה מ 500 מערכות מידע לאורך השנים
 • אנחנו זמינים לשאלות שלכם במהלך העבודה
 • יש לנו ניסיון בפרוייקטים גדולים וקטנים כאחד
 • צוות הפיתוח שלנו נמצא בישראל
 • אנחנו נלווה אתכם לאחר סיום הפיתוח

מעוניינים לדעת עוד? קראו על תהליך העבודה שלנו או לחצו כאן ליצירת קשר ותיאום פגישה.

תודה

הטופס נשלח בהצלחה